Radek Jaroš
horolezec
Karel Poborský
fotbalista
horolezec
fotbalista
herečka
houslista
spisovatel
režisér
investor
zpěvák
promotér
herec
fotograf
fotbalový trenér
moderátor
běžkyně na lyžích
V neobvyklé diashow představí záběry přírody, lidí, zvířat a situací z celého světa. Sugestivní výklad a množství snímků vás přenese na šest kontinentů planety. Nabídne každému mnoho inspirací k vlastním cestovatelským projektům. Jirka poskytne cenné informace o mechanismech cestování a bezpečnosti. Naznačí ověřené principy vedoucí k lepšímu komponování fotografií. Očekávejte strhující koktejl mluveného slova, strategických informací a exotických snímků. Uvidíte mnoho záběrů z posledních cest, které ještě nebyly publikány.
fotograf
Om Dance Academy: Tance Bollywood + Indie
Evropan jen těžko pochopí logiku, která stojí za vznikem Islámského státu. Jeho apokalyptičtí tvůrci doufají v jeho porážku, kterou má posléze následovat konec světa. Proto provokují všechny velmoci. Základní myšlenkou Islámského státu je idea vytvoření státu zvaného chalífát. Když Islámský stát vypověděl před více než dvěma lety poslušnost mateřské al-Káidě, změnila právě ambice udělat z dosud nevládní organizace stát skoro vše. Nově vzniklý stát měl být konfesionální, definovaný vírou svých občanů - sunnitským islámem. Toto znovuobnovení chalífátu po jeho devadesátileté přestávce považuje dodnes al-Káida za základní strategickou chybu. Je to krok, který udělal z nevládní organizace stát. Z partyzána guvernéra.
Podle Kmoníčka je faktem, že Islámský stát dnes pojídá al-Káidu, a to jen proto, aby později sám zahynul. Mezitím ovšem získal území zhruba trojnásobku velikosti České republiky. Má s ní dnes srovnatelně obyvatel. Disponuje použitelnou armádou o třetinu větší, než je ta naše. Vytvořil si státní instituce, soudy, provincie a regiony, ústřední i oblastní vedení. Začal se tedy chovat jako stát. Místo získávání přátel si však v zahraničí vytváří pouze nepřátele.
Islámský stát se chová jako apokalyptická sekta. Přivolávání apokalypsy je jeho základní myšlenkou, a tudíž nemůže jednat jinak. Pro to byl vytvořen. Jedině tato, byť ze sekulárního evropského pohledu zcela šílená myšlenka, dává svého druhu logickou odpověď na to, proč Islámský stát nejdříve něco buduje, aby to sám vzápětí cíleně ničil.
diplomat
fotograf
filosof
mořeplavec
mluvčí prezidenta
Válka, Islámský stát, únos, mučení, vraždění, oranžový hábit, znásilnění, bombardování, uprchlíci... a strach.
To jsou slova, která vytanou na mysli asi každému ve spojení se syrským konfliktem. A napadala i novinářky Lenku Klicperovou a Markétu Kutilovou, když si začaly pohrávat s nápadem odjet do Sýrie s cílem dostat se až do Kobaní. Města, jež se stalo Stalingradem Blízkého východu, města, jež se jako první dokázalo dostat ze spárů teroristů z Islámského státu. Byly první české novinářky, které Kobaní navštívily od dobytí města, a ve své knize doprovázené sugestivními fotografiemi líčí příběhy statečných, nezlomných lidí žijících v troskách svých domů či bojujících na frontě nedaleko pozic Islámského státu.
Zasvěcený doslov politologa Tomáše Kaválka zasazuje text do širšího kontextu. Část z výtěžku z prodaných výtisků bude zaslána na konto SOS Kobaní, jež autorky založily.
šéfredaktorka Lidé a Země
hudebnice
automobilový závodník Rallye Dakar
diplomatka a spisovatelka
herec
galerista
novinář a spisovatel
ředitel ND v Brně
filmař
mistr Feng Shui
režisér
herec
potápěč, filmař
běžec na lyžích
cestovatel a spisovatel
hudebník
hudebník
písničkář
ekonom
výtvarník
Zakončení letošního 7. ročníku projektu Cestovatelské středy v Národním muzeu bylo vydařené.
Zakončení 7. ročníku projektu Cestovatelské středy v Národním muzeu se vydařilo.
Novinář Tomáš Poláček propadl cestování stopem po světě... Martin Glacer nám zase přiblížil Francii a zákulisí české kulturní scény...
Večer věnovaný černému kontinentu...
Vynikající vystoupení hudebnice i slovutné novinářky, která se nebojí...
Do tajů moře nás zavedl mořeplavec Richard Konkolski a nejen o etiketě hovořiů mluvčí prezidenta Václava Havla, Ladislav Špaček.
Plný sál Národního muzea přivítal filosofa a zakladatele centra Mandala Milana Calábka. Neméně zajímavé bylo promítání Miroslava Bobka.
O plný sál Národního muzea se postaral vtipný diplomat Hynek Kmoníček spolu s Petrem Juračkou.
Středeční večer 9.3. v Národním muzeu patřil Jiřímu Kolbabovi a exotickým tanečnicím z Om Dance Academy.
Olympijská vítězka Kateřina Neumannová a nejlepší český moderátor a řečník Marek Eben se postarali o naprosto výjimečný večer.
Nezapomenutelné vystoupení Ondřeje Hejmy, včetně písničky Modrá je dobrá v čínštině! Pohled do Peru s Václavem Dejčmarem...