Snad od narození ji to táhlo ke zvířatům. Jako úplně malá byla přesvědčena, že zvířata jsou chytřejší než lidi, neboť rozumí naší řeči a my ne.
Také již na základní škole, když se dozvěděla o královédvorské zoo, toužila v ní pracovat. Navíc vždy jí to právě kvůli ideji safari a tedy volných zvířat na velkém prostoru táhlo do Dvora Králové nad Labem. Proto na studiích o letních prázdninách šla na brigádu k antilopám a žirafám do zoo. Poznala, jak krásná, i když zejména u velkých kopytníků fyzicky náročná je to práce.
Po ukončení studia zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze se dozvěděla, že ředitel zoo Jiří Svoboda hledá nové zoology. V roce 1984 tam nastoupila.
Profesně jako zoolog řídila chov nosorožců od roku 1993, kdy detailně poznala, jak skvělá to jsou zvířata. Jsou totiž jedna z mála v zoo, která vyžadují hlazení od svých ošetřovatelů. Zejména černí nosorožci si kvůli pohlazení ve slabinách i lehnou na záda jako pes. Vůbec klamou tělem, zdají se na první pohled jako neohrabaná a tupá zvířata, ale opak je pravdou. Vyžadují také velmi dobré a trpělivé ošetřovatele, kteří s nimi manipulují na dobré slovo a za jablíčko a chleba. A protože severní bílí nosorožci stojí před vyhynutím a naše zoo je jako jediná rozmnožila a skutečně vyčerpala všechny možnosti, které nám chov v zoo umožnil, hledala, jak jim i celému druhu pomoci. Proto dnes žijí v přírodní rezervaci v Keni.
Datum aktualizace:
30.3.2023