Středa 2. 2. 2011
fotograf

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Spoluautor publikací Pod hradbou Himálaje a Příběh čaje a autor článků v českých médiích (Týden, Lidé a Země, Koktejl a další).

spisovatel

Cestovatel, publicista a fotograf své dětské sny o budoucím povolání pproměnil v životní cestu navzdory všem překážkám. V roce 1970 absolvoval roční cestu do Asie, kterou od té doby systematicky fotografuje. Známé jsou zejména jeho fotografie Japonska, Číny, Indie, Tibetu či Nepálu.

Místo konání:
Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
100 KČ

MANANG PO TŘICETI LETECH

Guru Himálaje hlubokých znalostí je fotograf s okem Pána Boha. S unikátními dobovými snímky se vrací syn Michal na stejná místa Nepálu. Projekt má obrovský ohlas.

Malebná vesnice Manang ležící v údolí horního toku řeky Maršjangadí je obvyklou aklimatizační zastávkou na populárním treku kolem masivu Annapúrny. Časosběrný fotografický soubor Zdeňka a Michala Thomových ukazuje změnu k níž v této vysokohorské vesničce během jedné generace došlo Beseda s projekcí problematizuje otázky modernizace a pokroku, vlivu turismu a zachování autenticity a přímo souvisí se stejnojmenným výstavním projektem, který se v současnosti realizuje v ČR a v Nepálu.

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek